Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

Od 10 do 12 listopada ostrowscy funkcjonariusze prowadzili działania o nazwie "NURD" mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza wśród pieszych i rowerzystów.

Celem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz oraz zwrócenie ich uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety dużą część ofiar zdarzeń drogowych stanowią osoby piesze oraz rowerzyści. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych spowodowanych przez pieszych jest  wejście na jezdnię przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnię zza pojazdu-przeszkody, przebieganie przez jezdnię oraz poruszanie się nieoświetloną jezdnią po zmroku bez elementów odblaskowych.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów o ostrożność na jezdni. Piesi powinni pamiętać, że gdy nie ma chodnika powinni poruszać się lewą stroną jezdni. Po zmierzchu gdy poruszają się jezdnią bez chodnika w trosce o własne bezpieczeństwo powinni używać elementów odblaskowych. Rowerzyści zanim wyjadą na jezdnię powinni sprawdzić czy jednoślad posiada sprawne oświetlenie z przodu i tyłu. Kamizelka dodatkowo zaznaczy obecność rowerzysty na jezdni.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony