Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli olej napędowy – zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Próbowali ukryć się przed policjantami w żwirowisku wypełnionym wodą

Szybka reakcja małkińskich policjantów pozwoliła zapobiec kradzieży oleju napędowego ze zbiornika koparki. Policjanci zatrzymali trzech ostrowian, którzy niebawem odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

W czwartkowy wieczór właściciel żwirowni w Kępistych Borowych otrzymał informację ze specjalnej „fotopułapki” o trzech podejrzanych osobach przy zbiorniku paliwowym koparki znajdującej się na terenie zakładu. Informacja trafiła też do dyżurnego ostrowskiej komendy. Na miejsce natychmiast pojechali małkińscy policjanci. Funkcjonariusze na terenie żwirowni zauważyli mężczyzn, którzy na widok policjantów wskoczyli do wyrobiska z wodą. Sprawcy byli tak zdeterminowani by uciec, że przepłynęli na drugi brzeg. Policjanci ruszyli w pościg za mężczyznami. Po pościgu zatrzymali w pobliskim lesie 40-letniego ostrowianina oraz odnaleźli vw i plastikowe bańki na paliwo.

Drugi z podejrzanych, 31-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej, został zatrzymany przez patrol na trasie Kępiste Borowe-Kańkowo. Zamoczone ubranie oraz brak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dokąd idzie nocą utwierdził policjantów w przekonaniu, że jest to drugi ze sprawców. Dalsze działania policjantów doprowadziły do zatrzymania trzeciego z mężczyzn (18 lat).

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oleju napędowego ze zbiornika koparki. Sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony