Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

W miniony piątek policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii odwiedził uczniów i grono pedagogiczne w Publicznej Szkole Podstawowej w Glinie a w poniedziałek Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Okazją do obydwu spotkań był obchodzony 19 listopada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

W trakcie spotkania funkcjonariusz omówił zjawisko agresji, przemocy oraz ich rodzaje. Ponadto rozmawiał z dziećmi na temat przemocy rówieśniczej oraz scharakteryzował formy oraz narzędzia cyberprzemocy. Policjant przedstawił konsekwencje prawne stosowania przemocy rówieśniczej przez osoby małoletnie na przykładach "z życia wziętych". Kolejną ważną kwestią poruszoną przez funkcjonariusza była przemoc w rodzinie. Policjant wskazał placówki i instytucje świadczące pomoc osobom będacym ofiarami przemocy.

Spotkanie odbyło się w ramacj akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" nad która patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony