Dzień Pluszowego Misia z Ostrowskim Liskiem - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Pluszowego Misia z Ostrowskim Liskiem

Dziś przedszkolaki i pierwszoklasiści ze szkoły w Kozikach obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci odwiedził dzielnicowy sierż. szt. Piort Tyl wraz z Ostrowskim Liskiem.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w dniu 25 listopada. Historia rozpoczęła się od prezydenta Stanów Zjednoczonych tj.Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Czytelnikiem gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i wymyślił nową zabawkę dla dzieci pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz produkcji nowoczesnych rozrywek dla dzieci, nadal jest największym przyjacielem dziecka.

Ostrowscy policjanci przyjęli zaproszenie od pedagogów ze szkoły w Kozikach z okazji obchodzonego dziś przez przedszkolaków i pierwszoklasistów Dnia Pluszowego Misia. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dużo radości sprawiła dzieciom wizyta Ostrowskiego Liska  który z dzielnicowym sierż. szt. Piotrem Tylem wręczył najmłodszym odblaski ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony