Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

8 grudnia ostrowscy policjanci prowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz oraz zwrócenie ich uwagi na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W działaniach udział wzięło 16 policjantów. Funkcjonariusze stwierdzili 1 wykroczenie popełnione przez rowerzystę polegające na przejeżdżaniu jednośladem przez przejście dla pieszych oraz 4 wykroczenia popełnione przez pieszych dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Apelujemy do pieszych i rowerzystów o ostrożność na jezdni. Piesi powinni pamiętać, że najbezpieczniejszym miejscem do przekroczenia jezdni jest oznakowane przejscie a gdy nie ma chodnika powinni poruszać się lewą stroną jezdni. Po zmierzchu gdy poruszają się jezdnią bez chodnika w trosce o własne bezpieczeństwo powinni używać elementów odblaskowych. Rowerzystom przypominamy, że zanim wyjadą na jezdnię powinni sprawdzić czy jednoślad posiada sprawne oświetlenie z przodu i tyłu. Kamizelka dodatkowo zaznaczy obecność rowerzysty na jezdni. Ponadto przypominamy, że rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście, powinien przeprowadzić rower przez pasy.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony