Akademie ostrowskich dzielnicowych razem dla lokalnego bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akademie ostrowskich dzielnicowych razem dla lokalnego bezpieczeństwa

Ostrowscy dzielnicowi prowadzą działania profilaktyczne w ramach Akademi Dzielnicowego - razem dla lokalnego bezpieczeństwa. Wśród działań były m.in zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży, nauka przedszkolaków bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo wśród seniorów.

Ostrowscy dzielnicowi realizują działania profilaktyczne w ramach akcji Akademia dzielnicowego - razem dla lokalnego bezpieczeństwa.

22 listopada st.sierż. Piotr Nowosielski zorganizował zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2. Podczas spotkania z przedszkolakami dzielnicowy rozmawiał o zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz dlaczego należy używać odblaski. Po teorii przeprowadzono zajęcia praktyczne w trakcie których Ostrowski Lisek pomagał dzieciom w nauce bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Tego samego dnia dzielnicowy mł.asp. Marek Morawski spotkał się z seniorami w klubie seniora "Złota Jesień". Policjant rozmawiał z seniorami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjant zwrócił uwagę na zachowania mogące ustrzec m.in przed kradzieżą oraz jak ważne jest reagowanie w takich sytuacjach. Podczas spotkania funkcjonariusz przestrzegał również przed oszustwami na "policjanta " i "wnuczka" do których doszło również na terenie powiatu ostrowskiego. Na zakończenie wręczył ulotki z informacjami które były tematem spotkania.

23 listopada dzielnicowy sierż. Artur Bobrowski przygotował zajęcia dla uczniów klasy gimnazjalnej w szkole w Starym Lubotyniu. W trakcie zajęć młodzieży wysłuchała wykładu pt. Pierwsza pomoc przedmedyczna - i Ty możesz uratować komuś życie. Następnie odbyły się zajęcia parktyczne. Młodzież ćwiczyła jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz na fantomie czynności w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Zajęcia z młodzieżą prowadził również strażak st. kpt. Jacek Leszczyński który mówił o udzielaniu pomocy m.in przy oparzeniach, złamaniach. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony