Zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Od 20 września 2016r. mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogą wpływać na bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do 30 listopada tego roku ostrowscy Policjanci odnotowali 754 zgłoszenia, 300 potwierdzono, niepotwierdzono 418, potwierdzone zgłoszenia które wyeliminowano 29, żart/ pomyłka 7.
Wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości 199, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym 192 oraz nieprawidłowe parkowanie 133.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej lub miejskiej. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, że z mapy należy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony