Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci odnotowali 3 kolizje i 1 wypadek ponadto zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

W sobotę o 15:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Jagielońskiej ostrowianin kierował vw golfem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 15:00 na drodze W 627 w Niegowcu doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 26-latek kierując osobowką marki Rover jadąc od strony Małkini Górnej w kierunku Ostrowi zderzył się czołowo z łosiem. Zwierzę nagle wybiegło na jezdnię z prawej strony. Do szpitala przewieziono kierowcę oraz 26-letniego pasażera. W wyniku zderzenia z autem łoś padł. Obydwaj mężczyżni są mieszkańcami naszego powiatu. W szpitalu od kierowcy pobrano krew do zbadania stanu trzeźwości.

 

Przypominamy kierującym, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących o ostrożność podczas jazdy na drogach biegnących przez obszary leśne. Pamiętajmy, że często są to szlaki wędrowne dzikiej zwierzyny i nagle na jezdnię może wbiec dzik lub łoś. W przypadku nadmiernej prędkości zderzenie może skończyć się tragicznie dla kierującego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony