Akcja ratowniczo-gaśnicza w KPP Ostrów Mazowiecka - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja ratowniczo-gaśnicza w KPP Ostrów Mazowiecka

Wczoraj o godz. 12:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego zauważył dym wydobywający się pokoju naprzeciwko sekretariatu. Zaalarmował o zagrożeniu. Podjęto próbę ugaszenia pożaru za pomocą dostępnych gaśnic, niestety akcję uniemożliwiał rozprzestrzeniający gęsty dym. O sytuacji powiadomiono Z-cę Komendanta Powiatowego Policji który podjął decyzję o ewakuacji pracowników, policjantów i interesantów obecnych w budynku. Oficer Dyżurny powiadomił Straż Pożarną.

Ewakuowani pracownicy i policjanci oczekiwali na zewnętrznym parkingu komendy, gdzie dokonano sprawdzenia stanu liczbowego. Straż Pożarna przeszukiwała pomieszczenia z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Odnaleziono jedną osobę na II piętrze budynku, skąd została bezpiecznie ewakuowana nie odnosząc żadnych obrażeń.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, których celem było praktyczne sprawdzenie organizacji i ewakuacji całego obiektu. Przeprowadzone ćwiczenia dowódczo – sztabowe pozwoliły dodatkowo rozwijać umiejętności funkcjonariuszy do reagowania w sytuacji kryzysowej.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony