Przedświąteczne działania ostrowskich i małkińskich dzielnicowych. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczne działania ostrowskich i małkińskich dzielnicowych.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne i kontrolne.

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest czasem wzmożonego ruchu na targowiskach i w sklepach. Wówczas najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych z uwagi na pośpiech i roztargnienie kupujących. W związku z tym w poniedziałek na targowisku miejskim ostrowscy dzielnicowi oraz policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii prowadzili akcję profilaktyczną dot. kieszonkowców. Policjanci apelowali do kupujących o ostrożność i zwracanie uwagi na torby z portfelami aby nie padli ofiarą kieszonkowców.

 

Okres przedświąteczny związany jest również ze wzrostem nielegalnego pozyskiwania stroiszu i choinek z lasów oraz nasileniem kłusownictwa leśnego w tym kradzieży drewna z lasów.
Dlatego w celu zwiększenia porządku i bezpieczeństwa na terenie obszarów leśnych oraz w miejscach handlu ostrowscy i małkińscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej kontrolowali miejsca sprzedaży świerku i jodły. Funkcjonariusze sprawdzali legalność pochodzenia choinek oferowanych do sprzedaży na placach i w pobliżu marketów. Podczas działań funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości. Akcja zostanie powtórzona.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony