Działania "Alkohol i Narkotyki" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 30.11.2016

30 listopada ostrowscy policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne o nazwie "Alkohol i Narkotyki" Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie nietrzeźwych kierowców i osób kierujących pod wpływem środków odurzających.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Nadal wielu kierujących będąc po spożyciu alkoholu lub po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu, kierując w takim stanie pojazdem świadomie zagraża życiu i zdrowiu innych.

Działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane są na eliminowanie z ruchu drogowego takich kierowców.

 

W dniu 30 listopada 2016r. ostrowscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących a także w uzasadnionych przypadkach badania kierujących urządzeniem wykrywającym środek działający podobnie do alkoholu

Celem takich działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierowców lub będących pod wpływem podobnie działającego środka, zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ograniczenie skutków zdarzeń drogowych powstających w wyniku niestosowania się do obowiązujących przepisów w zakresie korzystania z pasów bezpieczeństwa i prawidłowego przewozu dzieci w fotelikach.

Ważnym elementem jest też wywołanie w społeczeństwie powszechnej dezaprobaty wobec kierujących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie jak alkohol.

Pliki do pobrania

  • 2.22 KB
Powrót na górę strony