Przed świętami na ulicach panuje wzmożony ruch - jedźmy ostrożniej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przed świętami na ulicach panuje wzmożony ruch - jedźmy ostrożniej

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia na ulicach i drogach powiatu ostrowskiego panuje wzmożony ruch dlatego apelujemy do kierujących i pieszych o cierpliwość i ostrożność na jezdni.

Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia tym większy ruch panuje na ulicach i drogach naszego powiatu. Wzrost natężenia ruchu pojazdów może prowadzić do powstawania zatorów na drodze. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji na miejsce kierowani są policjanci Wydziału Ruchu Drogowego aby jak najszybciej udrożnić ruch. Nie zapominajmy jednak, że bezpieczeństwo na drodze zależy zarówno od kierujących jak i pieszych.

Apelujemy do kierujących o cierpliwą i ostrożną jazdę. Pamiętajmy aby zmniejszyć prędkość a zwiększych odległość od aut jadących przed nami tak aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

Na naszym terenie występują opady śniegu które w połączeniu z ujemną temperaturą mogą doprowadzić do oblodzenia jezdni. W związku z tym przypominamy pieszym o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Korzystajmy tylko z oznaczonych przejść, nie wbiegajmy nagle na jezdnię przed nadjeżdżający samochód gdyż może to skończyć się potrąceniem. Jeżeli musimy pieszo przejść przez obszar niezabudowany po zmierzchu gdzie nie ma chodnika pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych. Nie zapominajmy, że wówczas powinniśmy poruszać się lewą stroną jezdni.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony