Zadbaj o bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbaj o bezpieczny powrót z zabawy sylwestrowej

Tylko kilka dni dzieli nas od Sylwestra i Nowego Roku czasu szampańskiej zabawy. W tych dniach ostrowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podczas odbywających się w plenerze zabaw sylwestrowych oraz nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych na drogach.

Tylko dwa dni i zacznie się „najdłuższa noc zabawy w całym roku”. Planując zabawę na balu lub prywatce u znajomych pamiętajmy o bezpiecznym powrocie do domu. Alkohol wypity w nadmiernych ilościach „szybko rozgrzewa” dlatego reagujmy gdy zauważymy osoby śpiące na ławce w parku czy przy wejściu do klatki schodowej.

Po zakończonej imprezie pamiętajmy o znajomych którzy bawili się z nami. Zadbajmy o ich powrót do domu zamawiając np.Taxi, sprawdźmy też czy bezpiecznie dotarli do domu.

Piesi powinni pamiętać o obowiązkowych odblaskach po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Po „szampańskiej” imprezie dla własnego bezpieczeństwa zostawmy auto na parkingu. Kierowanie autem po wypiciu alkoholu może nas kosztować utratę zdrowia a nawet życia oraz poważne konsekwencje prawne. Nie bądźmy obojętni gdy zauważymy osobę nietrzeźwą która wsiada do auta i próbuje odjechać. Jeżeli rozmowa nie poskutkuje spróbujmy odebrać kluczyki. Jeżeli i to nam się nie uda zadzwońmy na policję pod nr 997 lub 112.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony