Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 08.06.2017

6 czerwca ostrowscy prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”, mające na celu eliminowanie z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.

6 czerwca na terenie powiatu ostrowskiego 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadziło działania pod kryptonimem "ALKOHOL I NARKOTYKI". Działania były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środkó odurzających.

Łącznie przebadano 552 kierowców. Policjanci nie odnotowali osób kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego akcja będzie powtarzana.

Apelujemy do osób które widzą osobę wsiadającą za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu o reakcję poprzez wykonanie telefonu na Policję pod nr 112 lub 997. Zatrzymanie takiego kierowcy może zapobiec tragedii na drodze.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 

 

Powrót na górę strony