Wypadek na ul. Małkińskiej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na ul. Małkińskiej

Wczoraj przed godz. 20:00 na ul. Małkińskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki która z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala.

Dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał wczoraj przed godz. 20:00 informację o wypadku drogowym na ul. Małkińskiej. Policjanci będący na miejscu wstępnie ustalili, że 36-letni ostrowianin podczas wysiadania z auta uderzył drzwiami jadacą chodnikiem rowerzystkę 49-letnią mieszkankę Ostrowi Mazowieckiej. Rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dalsze czynności w sprawie wyjaśnią wszystkie okoliczności zdarzenia.

Przypominamy kierującym rowerami, że zgodnie z art 33 ust.5 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych  przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni ( śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) z zastrzeżeniem ust. 6 Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony