Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki".

9 czerwca ostrowscy prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”, mające na celu eliminowanie z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu.

9 czerwca na terenie powiatu ostrowskiego 12 policjantów ostrowskiej komendy przeprowadziło działania pod kryptonimem "ALKOHOL I NARKOTYKI". Działania były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych właśnie przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Łącznie przebadano 1366 kierowców. Policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego akcja będzie powtarzana.

Apelujemy do osób które widzą osobę wsiadającą za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu o reakcję poprzez wykonanie telefonu na Policję pod nr 112 lub 997. Zatrzymanie takiego kierowcy może zapobiec tragedii na drodze.

Przypomnijmy, iż kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

st.sierż. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony