Jesteś widoczny jesteś bezpieczny w Małkini Górnej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteś widoczny jesteś bezpieczny w Małkini Górnej

11 stycznia w SP Nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W akcji udział wzięli Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska, dzielnicowy mł.asp. Sylwester Andryszczyk oraz st.sierż. Lukasz Kuliś.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w naszym powiecie to priorytet podczas codziennej służby ostrowskich policjantów. Te dwie grupy użytkowników dróg są najbardziej narażone w przypadku zderzenia z autem. W związku z tym funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji promują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez używanie elementów odblaskowych, co wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii "Jesteś widoczny jesteś bezpieczny" przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odwiedzili uczniów SP Nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej. W  ramach kampanii odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym w którym nagrodą był rower. Wśród gości nie mogło zabraknąć ostrowskich i małkińskich policjantów tj. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewy Dmochowskiej, st.sierż. Łukasza Kulisia, Komendanta Komisariatu z Małkini Górnej Pana podkom. Krzysztofa Gołębiewskiego oraz dzielnicowego mł.asp. Sylwestra Andryszczyka. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o bezpiecznej zabawie podczas ferii zimowych. Przedstawiciele ostrowskiej Straży Pożarnej prowadzili zajęcia z młodzieżą na temat ratownictwa medycznego.  Podczas zajęć policjanci wykorzystali film ,,…tak chcę być bezpieczny.” 

Uczniowie którzy uczestniczyli w kampanii "Jesteś widoczny Jesteś bezpieczny"  z rąk organizatorów, policjantów i strażaków otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Policjanci uczestniczyli w spotkaniu w ramach Programu KPP w Ostrowi Mazowieckiej dot. poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na lata 2018-2020.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

 

st.sierż

Powrót na górę strony