Obfite opady śniegu - uważajmy na jezdni - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obfite opady śniegu - uważajmy na jezdni

Wieczorno-poranne opady śniegu utrudniły wszystkim kierującym jazdę. Jednak zanim wyruszymy autem zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi usuwając śnieg z szyb i dachu samochodu. Uzupełnijmy zimowy płyn do spryskiwaczy aby podczas opadów śniegu skutecznie usuwał zabrudzenia z szyb. Gdy już wyjedziemy autem zachowajmy ostrożność na drodze. Zalegający śnieg, sprawił że droga jest śliska. W związku z tym zmniejszmy prędkość a zwiększmy odległość od aut jadących przed nami aby podczas nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.

Śnieg zalega również na chodnikach dlatego apelujemy do pieszych o ostrożność, upadek może skończyć się wizytą w szpitalu. Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, na śliskiej nawierzchni również nie trudno o upadek. Ponadto przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy poruszamy się jezdnią bez chodnika. Odblaski warto również używać na obszarach zabudowanych gdzie wieczorem ulica nie jest oświetlona i brakuje chodnika.

Miłośnicy jednośladów dla własnego bezpieczeństwa powinni pozostawić rowery w garażach i piwnicach. Podczas tak trudnych warunków atmosferycznych najlepiej wybrać inny środek komunikacji.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony