Kręci mnie bezpieczeństwo podczas ferii zimowych w mieście - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo podczas ferii zimowych w mieście

Ostrowscy policjanci kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą podczas ferii zimowych. Wczoraj policjant oraz przedstawicielki PSSE odwiedzili ostrołęckich harcerzy na zorganizowanym zimowisku w SP nr 1 oraz dzieci w MDK-u. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas trwającej zimowej przerwy w zajęciach szkolnych.

15 stycznia dzieci i młodzież z powiatu ostrowskiego rozpoczęła ferie zimowe. Z tej okazji na terenie miasta organizowane są różnego rodzaju zajęcia dla najmłodszych którzy spędzają ferie w domu. Jest to doskonała okazja dla ostrowskich policjantów aby spotkać się z młodzieżą i porozmawiać o bezpieczeństwie w domu oraz podczas zabaw zimowych. Takie spotkania odbyły się wczoraj z ostrołęckimi harcerzami w SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej oraz dziećmi w MDK-u.

Policjant rozmawiał z dziećmi m.in o  bezpieczeństwie na drodze, obowiązku noszenia odblasków a także bezpiecznej zabawie w domu i na zewnątrz. Funkcjonariusz przypominał również dzieciom aby absolutnie nie wchodziły na zamarźnięte zbiorniki wodne gdzie lód w każdej chwili może pęknąć. Z młodzieżą policjant rozmawiał o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych związanych z piciem alkoholu i zażywaniem środków odurzających.

W spotkaniach uczestniczyły też przedstawicielki PSSE w Ostrowi Mazowieckiej które mówiły o chorobach występujących w okresie zimowym oraz jak im zapobiegać.

Spotkania prowadzone są przez funkcjonariuszy na terenie całego powiatu ostrowskiego w ramach akcji "Kręci mnie bezpiczeństwo" oraz "Bezpieczne ferie 2018r".

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony