Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, z zakazem prowadzenia pojazdów ukradł samochód – po chwili był już w rękach Policji

Tylko chwilę zajęło ostrowskim policjantom zatrzymanie nietrzeźwego kierującego uciekającego skradzionym kilka minut wcześniej samochodem terenowym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Wczoraj wieczorem ostrowscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli samochód terenowy marki Suzuki, który podczas jazdy nie miał włączonych świateł mijania. Dodatkowo, styl jazdy wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast rozpoczęli pościg za samochodem. Kierujący autem na chwilę zatrzymał się po czym gwałtownie ruszył i odjechał. Jednak policjanci unimożliwili mu dalszą jazdę. W trakcie pościgu dyżurny przekazał wszystkim patrolom informacje o zgloszeniu kradzieży, tego właśnie samochodu.

Jak się okazało do kradzieży pojazdu doszło kilka minut wcześniej w centrum miasta. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę właścicielki auta, która pozostawiając samochód z włączonym silnikiem zajęła się jego odśnieżaniem.

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze wyczuwali od mężczyzny silną woń alkoholu, przeprowadzone badanie potwierdziło stan nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 36-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu odpowie za kradzież auta, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.

 

Autor: st. sierż. Marzena Laczkowska/AC

Powrót na górę strony