Podziękowania dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego

Szczęście w nieszczęściu miał w piątkowy wieczór kierowca volvo. Jadąc S-8 złapał gumę w przedniej oponie co skończyło się przymusowym postojem między Nagoszewem a Przyjmami. Na szczęście dla kierowcy służbę na S-8 miał patrol Wydziału Ruchu Drogowego który pomógł kierowcy podczas wymianie koła.

Droga S-8 biegnąca przez powiat ostrowski jest trasą o dużym natężeniu ruchu cieżarówek i osobówek zwłaszcza podczas weekendu. Często dochodzi tam do różnego rodzaju awarii aut oraz zdarzeń drogowych. W trakcie każdego weekendu Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując trasę S-8 czuwają nad bezpieczeństwem kierowców korzystających z drogi S-8.

 

W piątkowy wieczór na S-8 patrol ruchu drogowego zauważył na poboczu volvo z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci podjechali do kierowcy i zaproponowali pomoc. Jak się okazało kierowca „ złapał gumę” w przedniej oponie. Niestety nie miał odpowiedniego klucza do lewarka aby wymienić koło. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo kierowcy parkując radiowóz z włączonymi „światłami błyskowymi” za jego autem aby zasygnalizować pozostałym użytkownikom drogi obecność samochodu na poboczu. "Na szczęście" dla kierowcy policjanci posiadali w radiowozie odpowiedni klucz który ułatwił mężczyźnie wymianę koła. Po naprawie policjanci wstrzymali ruch aby kierowca mógł bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę.

 

Wdzięczny kierowca postanowił opisać piątkową „przygodę” na facebooku licząc, że słowa podziękowania dotrą do funkcjonariuszy.

 

Pamiętajmy, że jeżeli kiedykolwiek będziemy potrzebować pomocy zwróćmy się o nią do policjantów.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony