Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii

Małkińscy dzielnicowi podczas trwających w powiecie ostrowskim ferii prowadzą spotkania z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiają o cyberprzemocy, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz aktywnym i bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Spotkania odbywają się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Bezpieczne ferie 2018".

Małkińscy dzielnicowi spotykają się z dziećmi podczas zorganizowanych na terenie gminy zimowych półkolonii. Funkcjonariusze rozmawiają o bezpiecznym korzystaniu z internetu oraz zagrożeniach wynikających z nieostrożnego posługiwania się różnego rodzaju komunikatorami. Omawiają z dziećmi sposoby bezpiecznego spędzania czasu gdy na zewnątrz panuje zimowa aura. Funkcjonariusze przestrzegają przed zabawą na "pozornie" zamarźniętych zbiornikach wodnych gdzie może nagle pęknąć lód pod ciężarem ciała. Podczas spotań nie brakuje też informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominają również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, używaniu odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym gdy nie ma chodnika. Funkcjonariusze zachęcali dzieci do kreatywnego wykorzystania wolnego czasu i wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Stok nie jest dla bałwanów" zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP.

Spotkanie odbyło się 23 stycznia w GOKiS w Małkini Górnej z udziałem przedstawicielki UG Pani Agaty Kozikowskiej która przekazała dzieciom elementy odblaskowe. Na spotkaniu obecni również byli Pan Rafał Bobrek Komendant terenowy Państwowej Straży Rybackiej oraz Pan Piotr Lipski którzy zaprezentowali sposób udzielania pomocy z użyciem rzutki ratowniczej osobie pod którą załamał się lód.

Drugie spotkanie odbyło się dziś w SP nr 2 w Małkini Górnej również z udziałem przedstaicieli Państwowej Straży Rybackiej oraz Urzędu Gminy w Małkini Górnej. Na zakończenie spotkania rozdano odblaski.

Powrót na górę strony