Spotkanie z seniorami i ich wnukami w bibliotece - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami i ich wnukami w bibliotece

Wczoraj ostrowscy policjanci odwiedzili seniorów i ich wnuków w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2018".

Wczoraj po południu ostrowskie policjantki odwiedziły w MBP seniorów i ich wnuki podczas spotkania zorganizowanego w ramach Dnia Babci i Dziadka. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelowała do zmotoryzowanych seniorów o dbanie o własne bezpieczeństwo m.in poprzez prawidłowe ustawienie świateł w samochodach. Pieszym przypomniała o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Na spotkaniu przestrzegano również przed oszustami podającymi się za policjantów oraz pracowników innych instytucji apelując aby absoltunie nie przekazywać pieniedzy osobom podającym sie za funkcjonariuszy. W przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za policjanta i proszącej o pomoc w schwytaniu przestępców poprzez przekazanie pieniędzy nalezy jak najszybciej powiadomić Policję pod nr alarmowymi 112 lub 997. Na zakończenie seniorom przekazano ulotki Twoje światła Twoje bezpieczeństwo oraz na temat ogólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto seniorom wręczono opaski odblaskowe a wnukom zawieszki ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie zorganizowano w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018" oraz Powiatowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych na 2018r.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony