Bezpieczne ferie w Nowej Grabownicy - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w Nowej Grabownicy

Ostrowscy dzielnicowi prowadzą intensywne działania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Wczoraj mł.asp. Piotr Sobieski odwiedził dzieci z Nowej Grabownicy. Spotkanie zorganizowano w świetlicy wiejskiej w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018r".

Podczas spotkania dzielnicowy rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie ferii. Przestrzegał przed zabawami na zamarźniętych zbiornikach wodnych, przypominajac że najbezpieczniejszym miejscem np. do jazdy na łyżwach jest zorganizowane lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusz omówił również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych, apelował o używanie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W związku ze zbliżającym się 28 stycznia Europejskim Dniem Ochrony Danych Osobowych wyjaśnił najmłodszym dlaczego należy strzec informacji na swój temat aby nie paść ofiarą przestępstwa. Dzielnicowy przygotwał dla dzieci małe upominki w postaci zawieszek odblaskowych ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz smyczy. Na zakónczenie spotkania dzieci miały okazję wsiąść za kierownicę radiowozu i "wcielić " się w rolę policjanta. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony