Ostrowscy policjanci wyposażeni w terminale płatnicze - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci wyposażeni w terminale płatnicze

Od piątku ostrowscy policjanci wyposażeni są w terminale płatnicze. Urządzenia umożliwiają sprawcy wykroczenia natychmiastowe opłacenie mandatu karnego nie tracąc cennego czasu. Policjanci uzyskali taką możliwość dzięki Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017r.

KPP w Ostrowi Mazowieckiej otrzymała terminale płatnicze. Urządzenia wykorzystywane są podczas służby przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przeszli szkolenie z zakresu obsługi terminali płatniczych. Podczas prowadzonej kontroli drogowej jeżeli sprawca wykroczenia nie skorzysta z prawa do odmowy przyjęcia mandatu gotówkowego lub kredytowanego policjant poinformuje o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej. Osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze również będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.

Należy pamiętać, że jeżeli osoba ukarana przyjęła mandat ale nie wyraziła chęci uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej nie będzie mogła skorzystać z tej formy w późniejszym terminie.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony