Dzień dawcy szpiku kostnego w ostrowskiej komendzie - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień dawcy szpiku kostnego w ostrowskiej komendzie

2 lutego na świetlicy ostrowskiej komendy odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja dedykowana była Emili Tomczak naszej koleżance z ostrołęckiej komendy oraz wszystkim osobom które walczą z nowotworem krwi.

W piątek ostrowska komenda włączyła się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego która została zorganizowana przez KMP w Ostrołęce wspólnie z fundacją DKMS. Akcja dedykowana była Emili Tomczak naszej koleżance z ostrołęckiej komendy oraz wszystkim osobom walczącym z nowotworem krwi.

Tego dnia drzwi komendy otwarte były dla mieszkańców powiatu ostrowskiego którzy rejestrując się jako dawca szpiku chcieli pomóc innym wrócić do zdrowia. Cała procedura rejestracji trwała dosłownie chwilę. Po wypełnieniu niezbędnej dokumentacji odbywało się pobieranie wymazu z wewnętrznej strony policzków. Wśród rejestrujących się osób a było ich ponad 30 byli m.in I-Z-ca Komendanta Powiatowego Polciji, funkcjonariusze, pracownicy cywilni, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas oraz chęć niesienia bezinteresowanej pomocy.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony