Dzień Bezpiecznego Internetu w Świetlicy Miejskiej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Świetlicy Miejskiej

Wczoraj w ramach obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci i młodzież z miejskiej świetlicy odwiedziła policjantka. Podczas spotkania rozmawiano jak bezpiecznie korzystać z Internetu aby nie paść ofiarą przestępstwa. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Wczoraj na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Pomysłodawcą ustanowienia 6 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu była w 2004r. Komisja Europejska. Celem obchodów jest rozpowszechnianie szczególnie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań podczas korzystania z sieci.

Z tej okazji wczoraj funkcjonariuszka odwiedziła dzieci na świetlicy miejskiej. Podczas spotkania omówiła z młodzieżą jakie są zalety i wady Internetu. Przestrzegała aby z rozwagą umieszczać zdjęcia oraz informacje o sobie gdyż  mogą być wykorzystane przez inne osoby do popełnienia przestępstwa. Apelowała o ostrożność w zawieraniu nowych znajomości przez Internet. Policjantka rozmawiała również o rodzajach "hejtu" który obecny jest w sieci, konsekwencjach prawnych oraz gdzie zwrócić się o pomoc w przypadku zostania ofiarą. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony