"Karnawał z Babcią i Dziadkiem" w Jelonkach - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Karnawał z Babcią i Dziadkiem" w Jelonkach

Ostrowscy policjanci kontynuują spotkania z seniorami. Dziś uczestniczyli w uroczystości w PSP w Jelonkach pt. "Karnawał z Babcią i Dziadkiem". Funkcjonariusze skorzystali z okazji aby porozmawiać z seniorami na temat bezpieczeństwa na drodze oraz oszustw metodą na policjanta. Spotkania odbywają się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Ostrowscy policjanci korzystają z każdej możliwej okazji aby spotkać się z seniorami i porozmawiać o bezpieczeństwie. Z przyjemnością przyjęli zaproszenie dyrekcji PSP w Jelonkach na uroczystość pt. "Karnawał z Babcią i Dziadkiem". Funkcjonariusze rozpoczęli spotkanie od złożenia życzeń zdrowia oraz wiele radości z wnucząt.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni rowerzystów i pieszych. Apelowała aby w trosce o własne zdrowie i życie używać elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym gdy zapadnie zmrok i nie ma chodnika.

Drugim tematem spotkania były oszustwa osób starszych metodą na policjanta oraz przedstawicieli innych instytucji. Policjantka przypomniała, że funkcjonariusze prowadząc czynności mające na celu zatrzymanie przestępcy nie informują o nich, tymbardziej nie proszą w ramach współpracy o przekazywanie pieniędzy. Apelowała aby po odebraniu telefonu od osoby podającej się za policjanta i proszącej o przekazanie pieniędzy natychmiast zakończyć rozmowę i korzystając z nr alarmowych powiadomić dyżurnego komendy o zaistniałej sytuacji.

Następnie dzieci ze szkoły w Jelonkach dla swoich babć i dziadków przygotowały część artystyczną która sprawiła seniorom wiele radości.

W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi sierż. szt. Piotr Tyl oraz mł.asp. Piotr Sobieski.

Drugie tego typu spotkanie odbyło się 1 lutego w PSP w Kalinowie gdzie z seniorami spotkał się policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony