Ostatkowy weekend - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Ostatkowy weekend

Po tłustym czwartku zbliża się czas ostatkowych imprez które będą okazją do wypicia alkoholu. W trosce o własne zdrowie i życie zaplanujmy wcześniej w jaki sposób wrócimy z imprezy.

Ostatki to niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy z przyjaciółmi i znajomymi w kończącym się karnawale. W większości przypadków na takich spotkaniach pojawi się alkohol spożywany w mniejszych lub większych ilościach. Zanim zaczniemy zabawę zaplanujmy wcześniej jak bezpiecznie z niej wrócimy. Wówczas najlepiej zamówić Taxi lub wyznaczyć osobę która tego wieczoru nie będzie piła alkoholu i po zabawie odwiezie bezpiecznie pozostałych do domu. Jeżeli zauważmy osobę która po wypiciu alkoholu wsiada za kierownicę auta i próbuje odjechać reagujmy zabierając kluczyki i uniemożliwiając jazdę. Gdyby nam się to nie udało zadzwońmy na Policję pod nr alarmowe 997 lub 112. Jeden telefon może sprawić, że nie dojdzie do tragedii na drodze.

Wybierając się na ostatkową imprezę zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie domu/mieszkania przed „wizytą nie proszonych gości”. Jeżeli mamy taką możliwość poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkania/posesje aby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5000zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet do 10 lat.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony