Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób".

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Trzeźwość w przewozie osób" w ramach których sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami i busami. Podczas działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Ostrowscy policjanci prowadzili wczoraj działania o nazwie "Trzeźwość w przewozie osób". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości u kierujących autobusami i busami. Już przed godz. 8:00 w Błędnicy policjantki z małkińskiego komisariatu zatrzymały do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Renault. 41- latek z gminy Małkinia Górna został przebadany na stan trzeźwości urządzeniem Alcoblow które dwukrotnie pokazało czerwone światło świadczące o stanie nietrzeźwości. Z nieodpowiedzialnym kierowcą jechała pasażerka, ponadto mężczyzna miał wykonać przewóz dzieci w miejscowości Żachy-Pawły. Pasażerka kontynuowała jazdę z innym kierowcą a 41-latek został przewieziony do makińskiego komisariatu. Mężczyzna odmówił poddaniu się badaniu w związku z tym została pobrana od niego krew,  41-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Podczas wczorajszych działań policjani zwracali również uwagę na innych kierowców. Tuż po godz. 7:00 na ul. Różańskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego cieżarówką marki Volvo. 59-letni mieszkaniec naszego powiatu został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy.

Przypominamy kierującym, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5000zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet do 10 lat.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony