Tragiczny poranek w gminie Nur - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny poranek w gminie Nur

Wczoraj nad ranem doszło do tragicznego zdarzenia w gminie Nur. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarła 89-letnia kobieta.

Wczoraj około godz. 4:00 59-latkę mieszkająca na terenie gminy Nur obudził zapach dymu. Kobieta wchodząc do drugiego pomieszczenia w którym spała jej 89-letnia teściowa zauważyła kłęby dymu oraz płomień w pobliżu piecyka typu "koza". Po przygaszeniu ognia i wywietrzeniu pomieszczenia 59-latka znalazła na podłodze ciało swojej 89-letniej teściowej. Na miejsce wezwano patrol Policji,  Straż Pożarną oraz lekarza który stwierdził zgon 89-letniej kobiety. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Funkcjonariusze wykonywali czynności na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora. Ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Dalsze czynności w sprawie które określą wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia prowadzą policjanci z Posterunku w Nurze.

 

W trosce o własne życie i zdrowie apelujemy o poddawanie budynków przeglądom przewodów kominowych oraz piecyków a także odpowiednie zabezpiecznie przed pożarem. Warto również zainstalować czujniki tlenku węgla które ostrzegą przez wydobywającym się czadem. Zaczadzeniem głównie zagrożone są osoby starsze mieszkające w budynkach ogrzewanych piecami starszego typu.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony