Działania Pasy Komórka - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Pasy Komórka

15 grudnia ostrowscy policjanci przeprowadzą akcję "Pasy Komórka". Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców i pasażerów nie używających pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, oraz kierowców rozmawiających przez komórkę w trakcie prowadzenia auta.

Celem działań jest ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, fotelików do przewozu dzieci oraz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy. Zmniejszenie liczby zabitych w wypadkach drogowych podróżujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz dzieci przewożonych bez właściwych zabezpieczeń. Wpłynięcie na świadomość kierowców i pasażerów w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń służących do przewożenia dzieci.

Ważne jest również podniesienie wiedzy kierujących w zakresie zagrożenia wynikającego z rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy, co dekoncentruje kierującego.

Wszelkie tego typu działania policyjne są podyktowane szeroko rozumianym bezpieczeństwem na drogach oraz podniesienie świadomości kierowców i pasażerów jak ważne jest przestrzeganie przepisów w tym zakresie.

Powrót na górę strony