Policjanci znaleźli niemal 2 kg marihuany i kokainy u 23-latka - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Policjanci znaleźli niemal 2 kg marihuany i kokainy u 23-latka

Data publikacji 07.03.2018

Efektem współpracy funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy i warszawskiego Zarządu CBŚP zajmującego się walką z przestępczością narkotykową było zatrzymanie 23-letniego mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli 1,5 kg marihuany i 0,2 kg kokainy. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Warszawy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna posiada narkotyki. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania 23-latka z użyciem specjalnie wyszkolonego psa do wykrywania środków odurzających policjanci znaleźli substancje w postaci suszu roślinnego oraz białego proszku. Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że susz roślinny to marihuana o wadze 1,5 kg, a biały proszek 0,2 kg jest kokainą.

23-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po wykonaniu niezbędnych czynności sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Teraz 23-latkowi grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: st. sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony