Aktualności

Podsumowanie działań "Trzeźwość w przewozie osób"

Data publikacji 14.01.2019

W dniu 12 stycznia 2019 roku policjanci z terenu powiatu ostrowskiego przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób". Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnienie i eliminowanie nietrzeźwych uczestników z ruchu drogowego, w szczególności kierujących autobusami, busami etc., którzy przewożą osoby oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W powyższych działaniach udział wzięło 12 policjantów z terenu powiatu ostrowskiego, którzy skontrolowali 26  kierowców pojazdów, w tym kierowców autobusów i busów. Podczas działań policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości

Pamiętaj kierowco, aby absolutnie nie wsiadać do auta po spożywaniu alkoholu. Wsiadając za kierownicę auta po spożyciu alkoholu narażamy swoje osób najbliższych zdrowie i życie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli zauważymy osobę, która po spożyciu alkohol wsiada do auta za kierownicę i chce odjechać starajmy się ją powstrzymać. Jeśli to się nam nie uda, zadzwońmy na pod nr 112 lub 997. Pamiętajmy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

st. sierż. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony