Warsztaty z samoobrony w Małkini Górnej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty z samoobrony w Małkini Górnej

Data publikacji 27.03.2018

24 marca w SP Nr 2 im. F.Chopina na ul. Leśnej 15 odbyły się warsztaty z samoobrony.Zajęcia poprowadził Instruktor Pan Andrzej Kaczmarczyk z z Małkińskiej Sekcji Wyszkowskiego Centrum Sztuk Walki. Warsztaty odbyły się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" i były efektem współpracy KP w Małkini Górnej z UG w Małkini Górnej. W zajęciach udział wzięli dzielnicowi z małkińskiego komisariatu mł.asp. Sylwester Andryszczyk oraz sierż. Monika Kaczyńska.

Celem warsztatów było przygotowanie mieszkańców gminy Małkinia Górna do obrony w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia prowadził Instruktor Pan Andrzej Kaczmarczyk z Małkińskiej Sekcji Wyszkowskiego Centrum Sztuk Walki. W zajęciach udział wzięli dzielnicowi z małkińskiego komisariatu mł.asp. Sylwester Andryszczyk oraz sierż. Monika Kaczyńska. Policjanci rozmawiali o sytuacjach w których zagrożone może być życie lub zdrowie.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać metody obrony przed atakiem napastnika. Pamiętajmy, że w sytuacji zagrożenia ważną rolę odgrywa psychologia. Postarajmy się wówczas zachowac zimną krew i nieokazywac strachu. Taka postawa może nawet zniechęcić napastnika. Instruktor wskazał jak nie używając dużych nakładów sił odeprzeć atak napastnika. Gdy atakujący poczuje ból wówczas osoba zaatakowana będzie miała szansę na ucieczkę. Niestety to Panie najczęściej padają ofiarą napadów i kradzieży dlatego stanowiły większość podczs sobotnich warsztatów.

Podczas zajęć uczestnicy poznali:

- w jaki sposób przyjąć postawę obronną w przypadku ataku

- sposoby uwalniania się z uchwytu

- obronę przed kopnięciem, uderzeniem i duszeniem

- obronę przed z użyciem niebezpiecznego narzędzia

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 


 

 

Powrót na górę strony