Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 28.03.2018

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego których celem było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Podczas wczorajszych działań ostrowscy policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez pieszych i rowerzystów zasad ruchu drogowego. Policjanci stwierdzili 7 wykroczeń gdy piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Apelujemy do pieszych o stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym może skończyć się potrąceniem, wtedy to pieszy odniesie najpoważniejsze obrażenia.

Pamiętajmy, że pieszy przechodząc przez jezdnię zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem gdy znajduje się na przejściu. Dozwolne jest przechodzenie przez jezdnię poza przejściem gdy odległość od "pasów" wynosi ponad 100metrów. Jeżeli skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 metrów od przejścia to dozwolone jest przechodzenie na tym skrzyżowaniu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony