Dzielnicowi przywrócili funkcje życiowe samobójcy - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi przywrócili funkcje życiowe samobójcy

Data publikacji 04.04.2018

Dzięki szybkiej interwencji ostrowskich dzielnicowych żyje 29-latek. Mężczyzna próbował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go, a następnie przeprowadzając akcję reanimacyjną przywrócili jego funkcje życiowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z WCPR o mężczyźnie, który w lesie w pobliżu szpitala chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy dzielnicowi. Mundurowi przeszukując las w okolicach szpitala znaleźli leżącego na ziemi nieprzytomnego mężczyznę z zaciśniętym na szyi paskiem. Dzielnicowi natychmiast uwolnili desperata z uwięzi, a następnie rozpoczęli akcję reanimacyjną. Po pewnym czasie udało się przywrócic mężczyźnie funkcje życiowe. Po odzyskaniu przez 29-latka przytomności policjanci ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadal kontrolując jego czynności życiowe.

Na miejsce wezwana została też karetka pogotowia. Dzielnicowi przekazali mężczyznę ratownikom medycznym, którzy zawieźli niedoszłego samobójcę do szpitala. Wykonane w placówce badanie wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

To już kolejna interwencja ostrowskich policjantów podczas której szybkie działanie, opanowanie i profesjonalizm przyczyniło się do uratowania kolejnego ludzkiego życia.

 

Autor: st.sierż. Marzena Laczkowska/AC

Powrót na górę strony