Zdarzenia drogowe podczas minionego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe podczas minionego weekendu

Data publikacji 09.04.2018

Podczas minionego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych, na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W piątek po godz. 17:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3 Maja kierująca rowerem 59-letnia ostrowianka wjechała z lewej strony wprost pod prawidłowo jadący samochód marki Peugeot którym kierował 63-letni ostrowianin. Rowerzystka była trzeźwa, natomiast kierowca Peugeota miał pona 0,2 promila alkoholu w organizmie. Kierująca jednośladem została przewieziona do szpitala, kierowcy Peugeota zatrzymano prawo jazdy.

 

W sobotę po godz. 6:00 w pobliżu Prosienicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 cieżarówek. Policjanci wstępnie ustalili, że 36-letni mieszkaniec woj.lubuskiego kierując zespołem pojazdów Man z naczepą Schmitz na prostym odcinku nowo budowanej trasy S-8 nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. W trakcie hamowania przed jadącą w tym samym kierunku nn koparką stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym zespołem pojazdów Scania z naczepą Koegel którym kierował 29-letni obywatel Białorusi. Następnie 36-latek zderzył się czołowo z zespołem pojazdów Daf z naczepą Koegel którym kierował 47-letni obywatel Litwy. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia do Szpitala przewieziono 36-latka oraz 47-letniego obywatela Litwy.

W związku z tym zdarzeniem przez kilka godzin na trasie występowały utrudnienia. Policjanci wprowadzili objazdy, w momencie usuwania pojazdów z drogi ruchu odbywał się wahadłowo.

 

Również w sobotę na ul. Piłata po godz. 7:00 doszło do kolizji osobówki z motocyklem. 42-letni ostrowianin kierując VW golfem będąc w stanie nietrzeźwości, ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie oraz nie mając uprawnień do kierowania nie zachował bezpiecznej odległości od motocykla marki Kawasaki uderzając w jego tył. 30-letni ostrowianin który kierował jednośladem był trzeźwy. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

 

Apelujemy do kierujących rowerami oraz autami o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz obowiązującymi znakami. Przypominamy kierującym pojazdami mechanicznymi, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony