Akcja "Mój Rower-Moje Życie" w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Mój Rower-Moje Życie" w powiecie ostrowskim

Data publikacji 13.04.2018

Od początku kwietnia ostrowscy policjanci prowadzą akcję "Mój Rower-Moje Życie" której celem jest przypomnienie kierującym jednośladami o zasadach bezpieczeństwa na drodze w celu zminimalizowania liczby wypadków z ich udziałem.

Słoneczna aura zachęca do spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Większość z nas wybiera aktywną formę np. w postaci jazdy rowerem. Jednoślad jest również ważnym środkiem transportu do pracy czy szkoły. Zanim wystawimy rowery z garaży i piwnic powinniśmy przygotować jednoślad pod względem technicznym, sprawdzając stan ogumienia, hamulców czy oświetlenia. Ponadto warto przypomnieć sobie prawa i obowiązki rowerzysty wynikające z Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Niestety większość zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów wiąże się z nieznajomością przepisów lub ich nieprzestrzeganiem. Pamiętajmy, że w zderzeniu z autem rowerzysta odniesie największe obrażenia.

Ostrowscy policjanci w celu zminimalizowania liczby wypadków z udziałem rowerzystów prowadzą akcje "Mój Rower-Moje Życie". Funkcjonariusze prowadzą pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznej jazdy rowerem. Spotkania prowadzi Pani podinsp. Ewa Dmochowska Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas wizyt w szkołach młodzież ma okazję poznać obowiązkowe wyposażenie roweru oraz dlaczego podczas nocnej jazdy warto używać elementów odblaskowych. Ponadto najmłodsi zapoznają się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego dla kierujących jednośladami. Tego typu spotkania odbyły się wczoraj w SP w Dudach oraz dziś w SP w Ugniewie.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony