Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęcie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Data publikacji 15.04.2018

Policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęli eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej organizowany jest pod patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego. Współorganizatorami są: Biuro Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  • inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.                                                                                       Eliminacje przeznaczone są dla młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i składają się z 3 etapów: testu pisemnego z przepisów ruchu drogowego, toru sprawnościowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zarówno dla szkół podstawowych jaki i gimnazjów odbędą się 26 kwietnia 2018 roku o godz. 9:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Nagoszewie.

   st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony