Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach związanych z dopalaczami

W środę 7 grudnia w Zespole Szkół w Jelonkach odbyła się Debata pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" "Zagrożenia wynikające z używania dopalaczy" w której udział wzięli ostrowscy policjanci. Debatę zorganizowano w ramach programu "Bezpieczna +"

7 grudnia Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska, st.sierż. Łukasz Kuliś z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy st.sierż. Piotr Nowosielski uczestniczyli w debacie zroganizowanej przez ZS w Jelonkach. Debata zorganizowana była w ramach programu "Bezpieczna +". Jej tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy. St. sierż. Łukasz Kuliś omówił problematykę dopalaczy, zasygnalizował rodzicom w jaki sposób można uchronić dziecko od zażywania dopalaczy. Przedstawił sankcje karne związane z rozpowszechnianiem dopalaczy.

Podinsp. Ewa Dmochowska przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z uwagi na dużą liczbę śmiertelnych wypadków drogowych w powiecie ostrowskim apelowała o używanie przez pieszych odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Nadmieniła, że warto używać odblasków również w terenie zabudowanym dla poprawy własnego bezpieczeństwa zwłaszcza w miejscach gdy brakuje chodnika i oświetlenia. Ponadto Pani podinsp. Ewa Dmochowska przypomniała rowerzystom o obowiązkowemu oświetleniu roweru.
 

Powrót na górę strony