Opieka nad kilkuletnim dzieckiem - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opieka nad kilkuletnim dzieckiem

Data publikacji 16.04.2018

Opieka nad kilkuletnim dzieckiem to wyzwanie dla każdego rodzica. Pozostawienie kilkulatka na chwilę bez nadzoru ze strony rodzica może skończyć się tragicznie.

W sobotni ranek dyżurny ostrowskiej komendy ostrzymał anonimowe złoszenie o kilkuletniej dziewczynce przebywającej bez opieki dorosłych w pobliżu kościoła przy ul. ks.Sobotki. Na miejsce pojechali policjanci którzy ustalili, że 5 latka wyszła sama z domu podczas gdy jej mama spała w mieszkaniu z 2letnim rodzeństwem. Dziewczynka otworzyła drzwi bez problemu gdyż w zamku znajdował się klucz.

W sobotni wieczór na terenie gminy Boguty Pianki doszło do zdarzenia z udziałem 3-latka. Jak ustalili wstępnie policjanci chłopiec bawił się na podwórku pod opieką 36-letniej mamy. Gdy kobieta weszła na chwilę do domu dziecko wpadło do zbiornika z szambem które znajdowało się na odgrodzonym od podwórka ogródku, ponadto zabezpieczone było metalową blachą. Rodzice wyciągnęli nieprzytomnego chłopca i natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia która przewiozła dziecko do szpitala.

Dalsze czynności policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

W związku z tymi zdarzeniami apelujemy do rodziców o poświęcenie większej uwagi podczas opieki nad dziećmi. Pamiętajmy, że kilkuletnie dzieci zainteresowane otaczeniem nie są w stanie rozpoznać zagrożeń. Wystarczy chwila nieuwagi ze strony rodzica i może dojść do tragedi.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony