"Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga!" w Broku - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga!" w Broku

Data publikacji 04.05.2018

26 kwietnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Broku odbyła się debata młodzieżowa „Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga” z udziałem uczniów klas II i III gimnazjum i VII szkoły podstawowej - ZPPO w Broku. Pomysłodawcami cyklu debat jest Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie Pani Aurelia Michałowska i I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu Pan insp. Marek Świszcz.

W debacie oprócz młodzieży uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Marek Młyński Burmistrz Gminy Brok, Pani Bogumiła Jarka wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Pani podkom. Justyna Biedrzycka, st. sierż.Łukasz Kuliś z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz., st.sierż. Magdalena Wojciechowska dzielnicowa Gminy Brok, Pani Elżbieta Pęksa - starszy asystent Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Małgorzata Dąbrowska - młodszy asystent Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Iwona Stachowiak - psycholog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Dorota Borowa Zastępca Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pani Jolanta Zdziech Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewa Młynarczuk p. o. Dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku oraz Pani Joanna Ciskowska Dyrektor ZPPO w Broku.
Debatę rozpoczęła się od podsumowania konkursu plastycznego którego tematem była walka z dopalaczami i narkotykami. Konkurs adresowany był do uczniów klasy VII szkoły podstawowej i klas II - III gimnazjum. Nagrody laureatom wręczyła Pani Joanna Ciskowska wraz z Panem Markiem Młyńskim Burmistrzem Gminy Brok, który ufundował nagrody.
Następnie uczniowie ZPPO w Broku wystawili przedstawienie traktujące o problemie zażywania narkotyków przez młodego człowieka od momentu uzależnienia do konsekwencji społecznych, prawnych i zdrowotnych brania narkotyków.

Kolejną częscią debaty były wystąpienia Pani Iwony Stachowiak -psychologa klinicznego z PPP w Ostrowi Mazowieckiej, Elżbiety Pęksy - asystenta do spraw promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej oraz st. sierż. Łukasza Kulisia z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Wystąpienia dotyczyły wpływu środków odurzających na organizm ludzki, sposobów pomocy osobom uzależnionym oraz odpowiedzialności prawnej oraz konsekwencji społecznych/rodzinnych zażywania narkotyków.

Debatę zakończyła dyskusja podczas której młodzież zadawała pytania ekspertom na pytania dot. środków odurzających.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony