Podsumowanie działań "Majowy Weekend 2018" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Majowy Weekend 2018"

Data publikacji 07.05.2018

Od 27 kwietnia do 6 maja ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Majowy Weekend 2018" których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.

Ostrowscy policjanci od 27 kwietnia do 6 maja prowadzili na terenie całego powiatu działania o nazwie "Majowy Weekend 2018". W działaniach w sumie udział wzięło 99 policjantów którzy odnotowali 29 kolizji, 2 wypadki, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego oraz 2 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

30 kwietnia przed południem w Wąsewie Lachowcu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem BMW którym kierował 20-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego oraz Peugeota kierowanego przez 55-letniego mieszkańca Warszawy. W wyniku zderzenia auta wjechały do przydrożnego rowu następnie uderzyły w betonowe ogrodzenie posesji. Do Szpitala przewieziono pasażerkę Peugeota. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

2 maja wieczorem w Mianowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i roweru. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Skodą 54-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego na prostym odcinku drogi w pobliżu skrzyżowania uderzył w 19-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego który jadąc rowerem z naprzeciwka nagle skręcił w lewo. Rowerzysta został przewieziony do Szpitala, kierujący autem był trzeźwy, od rowerzysty pobrano krew do zbadania na zawartość alkoholu we krwi.

30 kwietnia policjanci zatrzymali 67-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego który kierował Audi w stanie nietrzeźwości, urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

28 kwietnia rano w Przedświciu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem 54-latka. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 56km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

3 maja przed południem w Starym Lubiejewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Nissanem 61-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h na terenie zabudowanym. 61-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Apelujemy do kierujących o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i znakami.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

 

Powrót na górę strony