Tragiczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny weekend na drogach powiatu ostrowskiego

Za nami drugi grudniowy weekend. Niestety na drogach powiatu ostrowskiego minął tragicznie. W wypadku drogowym zginął pieszy.

Drugi weekend grudnia na drogach powiatu ostrowskiego minął tragicznie. 10 grudnia przed godz. 16:00 w Małkini Górnej na ul. Brokowskiej doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci pracując pod nadzorem Prokuratora wstępnie ustalili, że 31-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego kierując VW Passatem na prostym nieoświetlonym odcinku drogi potrącił 93-letniego mieszkańca gminy Małkinia Górna który przechodził przez jezdnię. Niestety mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca VW Passata był trzeźwy. Dalsze czynności prowadzone przez małkińskich policjantów wyjaśnią wszystkieokoliczności tego tragicznego wypadku.

Ponadto 10 grudnia około południa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Renault Megane. 55-letni ostrowianin był nietrzeźwy, miał ponad 0,9 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast 11 grudnia około godz. 09:00 na drodze K-60 w Przedświcie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej VW. 32-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali 32-latce prawo jazdy na 3 miesiące.

W związku z tym tragicznym wypadkiem drugowym w którym zginął pieszy ponownie apleujemy o ostrożność. Przypominamy pieszym aby:

  • przechodzili tylko na wyznaczonych przejściach,
  • przed wejściem na przejście sprawdzili czy nie nadjeżdża auto,
  • absolutnie nigdy nie przebiegali przez jezdnię, nie wychodzili nagle na ulicę zza zaparkowanych samochodów i innych przeszkód, wówczas są mniej widoczni dla kierujących,
  • poza obszarem miejskim chodzimy poboczem po lewej stronie drogi, noś elementy odblaksowe w postaci opasek czy kamizelek które poprawią Twoją  widoczność i bezpieczeństwo gdy droga jest nieoświetlona lub pada śnieg czy deszcz.

Natomiast do kierujących apleujemy o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego a także dostosowywanie prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze.

 

 

 

Powrót na górę strony