Mój rower, moje życie w Jelonkach - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mój rower, moje życie w Jelonkach

Data publikacji 22.05.2018

Dziś uczniów klas I-IV z PSP im. mjr. Henryka Sucharskiego w Jelonkach odwiedziła Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym rowerzystów.

Jeszcze tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia długo wyczekiwanych przez uczniów wakacji. Ostrowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych prowadzą w szkołach spotkania.

Dziś Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska odwiedziła uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej w Jelonkach. Podczas spotkania przypomniano najmłodszym o przepisach ruchu drogowego dla rowerzystów. Dzieci poznały obowiązkowe wyposażenie jednośladu oraz znaki drogowe które powinien znać każdy rowerzysta. Przypomniano o absolutnym zakazie przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych oraz jeździe rowerem po jezdni przez dzieci nie posiadające jeszcze karty rowerowej. Apelowano aby po zmroku poza obszarem zabudowanym gdy nie ma chodnika używać elementów odblaskowych w postaci kamizelek lub różnego rodzaju opasek i zawieszek.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony