Podsumowanie działań "NURD" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "NURD"

9 grudnia 2016r. ostrowscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem działań było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

W działaniach wzięło udział 9 funkcjonariuszy, którzy szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.
W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców jak i pieszych. Piesi powinni pamiętać że, tak samo jak kierujących obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Wielu wypadków można by uniknąć, gdyby wszyscy piesi stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Kierującym również przypominamy, że "pasy to nie linia mety" i tam przede wszystkim należy zachowywać szczególną ostrożność.

Podczas działań policjanci stwierdzili 28 wykroczeń popełnionych przez kierujących autem, w przypadku pieszych funkcjonariusze odnotowali 2 wykroczenia polegające na przechodzeniu w miejscu niedozwolonym.

Ponownie apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność na drogach, stosowanie się do znaków drogowych oraz obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Powrót na górę strony