Małkińscy dzielnicowi przeprowadzili egzamin na kartę rowerową - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Małkińscy dzielnicowi przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 23.05.2018

Małkińscy dzielnicowi prowadzą przez cały rok działania profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem wspólnie z nauczycielami SP Nr 1 w Małkini Górnej przeprowadzili egzamin na kartę rowerową.

Wczoraj małkińscy dzielnicowi mł.asp. Sylwester Andryszczyk oraz sierż. Monika Kaczyńska wspólnie z nauczycielami SP nr 1 w Małkini Górnej przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów teoretycznego podczas którego dzieci zmagały się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Osoby które zdały pomyślnie pierwszy etap przechodziły do egzaminu praktycznego polegającego na wykazaniu się umiejętnością jazdy rowerem po torze. Do wczorajszego egzaminu przystąpiło 28 osób, 26 zakończyło testy z wynikiem pozytywnym.

Podczas wizyty w szkole dzielnicowi przeprowadzili również pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu przez dzieci podczas nadchodzących wakacji.

Egzamin na kartę rowerową to jeden z pierwszych testów który zdaje młody człowiek. Do egzaminu może przystąpić dziecko które skończyło 10 lat. Na podstawie tego dokumentu młody rowerzysta może jeździć jednośladem po drodze publicznej. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą poruszać się po jezdni tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony