Podsumowanie "Bezpiecznego weekendu - Bożego Ciała 2018" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Bezpiecznego weekendu - Bożego Ciała 2018"

Data publikacji 05.06.2018

Od 30 maja do 3 czerwca ostrowscy policjanci prowadzili działania Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2018. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu ostrowskiego.

W działaniach które trwały 5 dni w sumie udział wzięło 43 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas działań policjanci dbali o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. W trakcie długiego weekendu nie odnotowano wypadków drogowych, doszło do 19 kolizji.

Niestety nadal część kierowców wykazuje się nieodpowiedzialnością i wsiada za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Podczas długiego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

31 maja po godz. 18:00 na ul. Różańskiej funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego mieszkańca naszego powiatu który kierował Oplem w stanie nietrzeźwości ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

1 czerwca po godz. 20:00 na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali 26-latka który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości ponad 1 promol alkoholu w organizmie.

 

Apelujemy do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auto wypiciu alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości tj, powyżej 0,5 ‰. alkoholu we krwi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony