Obchody Dnia Dziecka z ostrowską Policją - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Dnia Dziecka z ostrowską Policją

Data publikacji 06.06.2018

1 czerwca to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Z tej okazji na terenie naszego powiatu odbywały się różnego rodzaju pikniki, festyny dla najmłodszych na których nie mogło zabraknąć ostrowskich policjantów.

W piątek ostrowscy funkcjonariusze przyjęli zaproszenie MDK-u który zorganizował piknik dla dzieci w Ogródku Jordanowskim. Policjanci przygotowali dla dzieci balony oraz opaski odblaskowe przekazane przez UM w Ostrowi Mazowieckiej. Najmłodsi mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały świetlne. Odważni mogli przymierzyć kask, kamizelkę i tarczę którą wykorzystują policjanci podczas zabezpieczania dużych imprez sportowych np. meczy piłki nożnej. W trakcie pikniku udzielano informacji o procedurze naboru do służby w Policji.

 

W sobotę ostrowscy policjanci przygotowali stoisko na pikniku zorganizowanym na terenie JW 3470 w Komorowie. Podczas pikniku policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznej zabawie nad wodą podczas wakacji. Dzieci odwiedzające policyjne stoisko miały okazję zobaczyć jak wygląda radiowóz od wewnątrz. Funkcjonariusze przygotowali konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w którym nagroda były opaski odblaskowe, ponadto najmłodszym wręczano balony oraz prezentowano wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie.

 

W niedzielę w ZPO w Wąsewie odbył się Dzień Rodziny z udziałem ostrowskich policjantów. Piknik rozpoczął się na sportowo meczem siatkówki między policjantami a przedstawicielami ZPO w Wąsewie. KPP w Ostrowi Mazowieckiej reprezentowali asp. szt. Marek Brzuski, asp. Marek Kaczmarczyk, mł.asp. Sylwester Andryszczyk, sierż. szt. Krzysztof Michalik, st.sierż. Emilia Podbielska, sierż. Monika Kaczyńska których wspomagali Milena Kozłowska i Damian Kich.

Mecz zakończył się wygraną 2:0 dla policjantów. Obie drużyny odebrały z rąk Wójta Gminy Wąsewo Pana Rafała Kowalczyka pamiątkowe puchary. Podczas pikniku odbył się również mecz tenisa stołowego oraz biegi które zabezpieczali ostrowscy policjanci. Funkcjonariusze przygotowali również stoisko profilaktyczne na którym dla dzieci czekały balony oraz opaski odblaskowe ufundowane przez UM w Ostrowi Mazowieckiej oraz Urząd Marszałkowski w Warszawie.

 

W poniedziałek ostrowscy policjanci uczestniczyli w dniu sportu zorganizowanym w ZS nr 1 im. rtm. W Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej. Tego dnia odbyły się m.in. pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez Grupę Ratowniczą Nadzieja. W imprezie uczestniczyli też ostrowscy policjanci. St.sierż. Sylwester Wyrzykowski – przewodnik z psem opowiedział o służbie i akcjach poszukiwawczych w których miał okazję uczestniczyć. Następnie policjant zaprezentował podstawowe umiejętności Andiego. Inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia Pani Beata Krajewska zachęcała do wstąpienia do służby w ostrowskiej Policji przedstawiając procedurę naboru.

 

Również w poniedziałek dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odwiedził st.sierż. Sylwester Wyrzykowski z Andim. Policjant opowiedział najmłodszym o zadaniach Andiego podczas służby oraz jak należy dbać o czworonożnych przyjaciół. Następnie funkcjonariusz zaprezentował podstawowe umiejętności Andiego oraz przypomniał jaką postawę przyjąć w sytuacji gdy zaatakuje nas pies. Na zakończenie najlepszą atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania Andiego który uwielbia kontakt z dziećmi.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu na codzień nie tylko w dniu ich święta.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony